HAYDİ
0

HAYDİ

Tüm bilgiler
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

HAYDİ Hayvan Durum izleme

HAYDİ uygulaması kapsamında binlerce kişi hayvanlara yapılan kötü muamelenin ihbarını gerçekleştirdi. Uygulamadan ihbarı alarak harekete geçen ekipler sorumlu kişilerin tespitini yaparak cezai işlemlerini uyguladı. Tam anlamıyla  HAYDİ uygulaması nedir?

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı bünyesinde 81 ilde, Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Şube Müdürlüğü; tüm ilçelerde ise Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro amirlikleri kurdu.

haydi uygulaması

haydi uygulaması

Çevre, doğa ve hayvanlara karşı işlenen suçların önüne geçmek amacıyla oluşturulan HAYDİ mobil ihbar aplikasyonu da 28 Temmuz’da hizmete girdi. HAYDİ uygulamasını 20 Kasım itibarıyla 56 bin 201 kişi indirdi. 5 bin 231 kişi ise, uygulama üzerinden ihbarda bulundu. Gelen ihbarlar sonucu; 1 Ağustos-20 Kasım arasında 266 kişiye 929 bin 588 TL ceza uygulandı. Uygulama sayesinde 326 olaya müdahale edilirken, 789 kişiye adli işlem yapıldı. Vatandaşlar, HAYDİ ile hem çevre ve doğa ile ilgili hem de hayvanları öldürme veya yaralama, sokağa atma, kötü davranma gibi olaylarda kolluk kuvvetlerine anlık ihbarda bulunabiliyor.

Uygulama Google Play ve App Store’dan kolaylıkla indirilebiliyor.

T.C. İçişleri Bakanlığı Hayvan Durum İzleme Aplikasyonu

Benzer uygulamalar
Yapılan Yorumlar
HAYDİ için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menüyü Kapat
Menü