Windows 10, Windows 11’e nasıl yükseltilir
0

Windows 10, Windows 11’e nasıl yükseltilir

Tüm bilgiler
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Halihazırda Windows 10 çalıştıran bir cihazda Windows 11’e yükseltmek için bu adımları kullanın

Windows 10’dan ücretsiz olarak Windows 11’e yükseltebilirsiniz ve bu kılavuzda işlemi dört farklı şekilde nasıl tamamlayacağınızı öğreneceksiniz. Windows 11Windows 10 tabanlı işletim sisteminin yeni neslidir, ancak şimdi yeni bir görünüm ve bir dizi yeni özellik ve uygulama sunuyor.

Windows 11, Windows 10 çalıştıran mevcut cihazlar için ücretsiz bir yükseltme olsa da, yükleme işlemine devam etmek için donanımın minimum gereksinimleri karşılaması gerekir. Özetle, Intel’in 8. Nesil veya daha yenisine, AMD Zen 2 veya daha yenisine veya Qualcomm 7 ve 8 Serisi işlemciye ihtiyacınız olacak. Bu, TPM 2.0 ve Güvenli Önyükleme gereksinimlerine ve minimum 64 GB depolama alanına ek olarak sağlanır.

Aygıt donanım gereksinimlerini karşılıyorsa, Windows Update’ten yükseltmenin yolda olduğunu bildiren bir bildirim alırsınız. Ancak, yerinde yükseltme yapmak veya bir USB flash sürücü kullanarak yükseltmek için bir ISO dosyası oluşturmak için Medya Oluşturma Aracı’nı da kullanabilirsiniz. Şirket ayrıca Medya Oluşturma Aracına benzer bir araç olan Güncelleme Yardımcısı’nı da sunabilir, ancak yalnızca yerinde yükseltme yapmak için çalışır.

Bu kılavuzda, Windows 10’u Windows 11’e yükseltme adımlarını dört farklı şekilde öğreneceksiniz. Ayrıca temiz kurulum kullanarak sistemi altı farklı şekilde yükseltebilirsiniz.

Benzer uygulamalar
Yapılan Yorumlar
Windows 10, Windows 11’e nasıl yükseltilir için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menüyü Kapat
Menü